Víťazný vstup do hry o umiestnenie

Roda 1101 Bytča - Dream team 4:3 (1:1)

Góly: P. Bialoň. P. Bučko, J. Puškár, M. Hraboš

RODA 1101: D. Jancík - P. Bučko, Ľ. Daniš, P. Bialoň, M. Pobijak, J. Puškár, P. Bologa, M. Hraboš.

Prvom dueli v nadstavbovej časti ligy o umiestnenie sme narazili na starých známych z Dream teamu. S týmto súper máme vždy vyrovnané zápasy, čo sa potvrdilo aj túto nedeľu. Od úvodu sa hralo vo vysokom tempe. V našej hre nastala jedna výraznejšia zmena a to, že kanonier mužstva Jožo Puškár hral v útoku a naopak Mišo Pobijak sa postavil na pozíciu posledného hráča. Ako sa ukázalo tento ťah bol veľmi dobrý, či už Jožo v útoku, ale najmä Michal vzadu bol veľkou oporou mužstva. Do vedenia sa dostal náš súper po nedôraznom bránení. Prvú strelu brankár David jancík kryl, ale na následnu dorážku bol prikrátky. O vyrovanie sa postaral premierovým gólom v sezóne Peter Bialoň, ktorého pred prázdnou bránou našiel Marek Hraboš. Hra bol veľmi vyrovnaná, strely na oboch stranách končili mimo brán. Do vedenia nás mohol dostať Marek Hraboš, ale namiesto nahrávky volil strelu, ktorú brankár súpera chytil. Ďalšiu veľkú príležitosť zahodil Ľubo Daniš, netrafil poloprázdnu bránu. Skóre 1:1 zostalo do konca prvého polčasu nezmenené.

Hra v druhom polčase bola totožná s tou z prvej dvadsaťpäť minútovky. Pri našom dlhom striedaní hráči nevládali, čo využili Dream teamáci na svoj druhý presný zásah v zápase, 1:2. Veľa neubehlo a bolo 1:3, keď pri nie najtvrdšej strele prekĺzla lopta za chrbát nášmo brankára. V 41. minúte unikla dvojica Peter Bologa a Palo Bučko, kde druhý menovaný znížil na 2:3. V 45. minúte sme zásluhou Joža Puškára vyrovnali na 3:3. Dokonalý obrat zápasu sa nám podaril v 48. minúte a to po utešenej strele Mareka Hraboša, 4:3. V záverečnej hre súpera bez brankára sme odolali ich tlaku a mohli sa tak tešiť z víťazstva.

Veľmi dobrý kolektívny výkon. Hrali sme zodpovedne, až na pár maličkostí nie je čo vyčítať. Tento víkend nás čaká dvojkolo. V sobotu veľmi dôležitý zápas proti Vikings a v nedeľu máme čo oplácať Fellasu.

21.06.2012 19:17
V sobotu 7. júla 2012 sa uskutoční 9. ročník Majstrovstiev okresu Bytča. Samozrejme mužstvo Rody...