Slalmander - Roda 1101 Bytča 7:5 (2:5)

Góly: J. Škultéty 3 (z toho jeden z pk), Ľ. Daniš, P. Bologa

ŽK: J. Škultéty

RODA  1101: A. Hrabovský - P. Bialoň, R. Daniš, Ľ. Daniš, P. Bučko, J. Puškár, P. Bologa, J. Škultéty, M. Hraboš

To čo sme predviedli sa tak často nevidí. V prvom polčase vyborná hra, ktorou sme zaskočili farorizovaný Salamander, keď sme deokázali viesť už 5:1. A v druhom polčase nepochopiteľné zavretie sa na vlastnú polovicu, čím sme umožnili súperovi vytvoriť drvyví tlak, z čoho nakoniec rezultoval obrat skóre.

Zápas sme začali veľmi dobre, hneď v prvej minúte sa presadil po peknej akcii Jakub Škultéty. Salamanderu sa podarilo vyrovnať po chybe v zadu zásluhou Petra Pobijaka. Remizový stav dlho netrval. Po rozohrávke sa lopta dostala k Lubovi Danišovi a ten naklonil misky váh opäť na našu stranu. Do vedenia 3:1 sme sa dostali po pokutovom kope, ktorý bezpečne premenil Jakub Škultéty. Hrali sme veľmi dobre a najmä disciplinovane. Keď dával Peter Bologa na 4:1 črtalo sa veľké prekvapenie. Nebolo to však z našej strany všetko. Piatym gólom v sieti Slamandru zavŕšil Jakub Škultéty svoj hetrik. Iskru nádeje vykresali hráči súpera pol minútu pred koncom prvého polčasu. Takže polčasové skóre bolo 5:2  pre nás. To čo nás, ale čakalo v druhom polčase som vôbec nečakal. Nastúpili sme úplne zle. Zavreli sme sa na vlastnú polovicu a nedokázali sme podržať  loptu. To bola voda na mlyn pre nášho súpera. Pasívnou hrou sa ich tlak neustále zvyšoval z čoho rezultovali aj góly. Bolo ich dosť na to, aby dokázali otočiť celý zápas v ich prospech.

Konečné skóre 7:5 nás musí veľmi mrzieť. Z tejto porážky sa musíme otriasť a zabudnúť na ňu, a hlavne myslieť pozitívne na ďalšie ligové zápasy, ktoré máme ešte pred sebou.

Roda 1101 Bytča - Vikings 4:4 (3:3)

Góly: J. Puškár 2, P. Bučko, M. Pobijak.

RODA 1101: D. Jancík/A. Hrabovský: P. Bučko, J. Puškár, P. Bialoň, R. Daniš, Ľ. Daniš, M. Hraboš, P. Bologa, M. Pobijak

V nedeľu ráno sme narazili na suseda z tabuľky. Pre Pala Bučka to bol stý štart v našich farbách, ktorý okorenil aj krásnym gólom na 1:0. Mišo Pobijak zase zaznamenal v tomto zápase svoj prvý gól za Rodu 1101.

Súper nám umožnil poľahké vedenie 2:0, keď nastúpil o jedného hráča menej. Najskôr sa hneď v úvodnej presadil peknou strelou Palo Bučko a onedlho pridal Jožo Puškár náš druhý presný zásah. V 17. minúte, keď už boli Vikings kompletný sa po druhý krát v zápase presadil Jožo Puškár čím zvýšil naše vedenie na 3:0. Tento gól bol na dlhé minúty z našej strany všetkým. Hráčom Vikings sa podarilo ešte do polčasu vyrovnať na 3:3. V druhom polčase sa ako prvý presadili opäť naši súperi, čím sa postarali o ďalší obrat z nášho sľubného vedenia. O vyrovnanie sa postaral až v 49. minúte Mišo Pobijak. V posledných sekundách mohol strhnúť víťazstvo na našu stranu Rado Daniš, ale brankár súpera bol pozorný a tak sme zaznamenali prvú remízu v tejto sezóne.

Odohrali sme dva veľmi ťažké zápasy. V oboch sme si vypracovali sľubné vedenie, ale ani jedno sme nedokázali udržať. V ďalšom kole nás čakajú priatelia z Dream teamu. Náročný a najmä dôležitý zápas. Výkop stretnutia je v nedeľu 16. decembra o 19,00.

21.06.2012 19:17
V sobotu 7. júla 2012 sa uskutoční 9. ročník Majstrovstiev okresu Bytča. Samozrejme mužstvo Rody...