Z víkendového dvojkola "len s troma bodmi"

Z víkendového dvojkola "len  s troma bodmi"

Cez víkend sme odohrali dva zápasy proti súperom z dna ligovej tabuľky. Po predošlých kvalitných výkonoch sa neočákavalo nič iné ako šesť bodov. Zvláštne rozlosovanie dvojkola sa pozančilo aj na našom nedeľnom výkone. Je to asi len pre nás nepochopiteľné, ale neviem ako je možné hrať v sobotu večer o 19:30 a už o dvanásť a pol hodiny neskôr zápas ďalšieho kola, v nedeľu ráno. No nič súperi boli z kategórie najlahších, takže nemali by sme sa na to vyhovárať.

Roda 1101 Bytča - Eurotrnas - SK 4:3 (4:1)

Góly: Ľ. Daniš 2 (jeden z pk), M. Hraboš 2.

ŽK: Ľ. Daniš, M. Pobijak

ČK: A. Hrabovský

RODA 1101: A. Hrabovský/D. Jancík - P. Bialoň, M. Pobijak, R. Daniš, Ľ. Daniš, J. Puškár, M. Hraboš, P. Bologa

Zápas sme začali veľmi dobre, už po minúte sme viedli 1:0, keď vyšla bratská spolupráca medzi Radom a Ľubom Danišovcami. Súper mohol vyrovnať po našich dvoch hrubkách, ale ani raz nenamierili presne. Hru sme mali pevne v rukách, súpera sme do ničoho nepúšťali. Po našom nedôraze v obrane sme umožnili Eurotransu vyrovnať na 1:1. Pod náš druhý gól sa výraznou mierou pričinil gólman súpera, ktorému ľahučká strela vypadla z rúk priamo za jeho chrbát 2:1. Naďalej sme si vypracovávali šance, ale bez  gólového efektu. Po faule na Petra Bialoňa nasledoval pokutový kop, ktorý bezpečne premenil svojim druhým gólom v zápase Ľubo Daniš, 3:1. O pár sekúnd sa efektívnou päťičkou presadil druhý dvojgólový strelec zápasu Marek Hraboš a bolo 4:1. V týchto momentoch sme mohli súpera zlomiť a rozhodnúť o zápase, bohužial dobré šance sme nepremieňali. V polčase tak bolo 4:1. Druhý polčas začal podobne ako sa skončil prvý. Našimi dobrými šancami bez streleckého efektu. Eurotrans sa dvoma rýchlimi gólmi v 41. a 42. minúte znova dostal do zápasu. Do konca zápasu ostávalo osem minút a mali sme už päť akumulovaných faulov. Presne to čo sme nechceli sa aj naplnilo. Brankár Adam Hrabovský fauloval unikajúceho hráča mimo šestky z čoho rezultoval trestný kop z 10 metrov. Aby toho nebolo dosť Adam dostal navyše aj dosť prísnu červenú kartu. Do brány sa postavil jeho náhradník David Jancík. Súperov hráč našťastie namieril mimo brány a tak nasledovala dvojminútová presilovka. Obranná trojica Jožo Puškár, Rado Daniš a Mišo Pobijak nepustila hráčov Eurotransu takmer k ničomu. V záverečnom tlaku sme odolávali ako sa len dalo. Dvadsaťpäť sekúnd pred koncom odpískal rozhodca nepochopiteľnú ruku, lopta sa odrazila od ramena jedného z našich hráčov z čoho nasledovala ďalšia "desina". Všetko stálo na brankárovi Davidovi Jancíkovi, ten strelu vyrazil na roh a tak sme nakoniec vydreli víťazstvo nad Eurotrans v pomere 4:3.

Fellas - Roda 1101 Bytča 5:4 (3:1)

Góly: P. Bologa, J. Puškár, M. Hraboš, M. Pobijak.

RODA 1101: D. Jancík - R. Daniš, M. Pobijak, P. Bialoň, M. Hraboš, P. Bologa, J. Puškár.

Povinná jazda pre tri body sa neskončila dobre. Zápas sa hral vo veľmi nízkom tempe, čo vyhovovalo nášmu súperovi. Doslova sa dá povedať, že nás uspali. Prvý gól padol po nezhode v našej obrane. O vyrovnanie sa postaral Peter Bologa. Remíza dlho nevydržala. Po rohu Fellasu si nešťastne vrazil Jožo Puškár vlastný gól. Loptu sme mali skoro stále vo svojej moci, ale nedokázali sme sa presadiť. Strely zo strednej vzdialenosti skončili na brankárovi súpera. V závere prvého polčasu sme mali možnosť zahrávať nepriamy kop. Bohužial namiesto toho, aby sme vyrovnali, tak v čase 24:32 sme po brejku Fellasu inaksovali na 3:1. Do druhého polčasu sme išli s jednoznačným úmyslom otočiť skóre zápasu. To sa nám aj podarilo. Postupne po góloch Joža Puškára, Mareka Hraboša a Miša Pobijaka sme otočili skóre na 3:4 v náš prospech. Zápas sme otočili a mohli sme ukludniť a pridať ďalšie góly. Šance na to boli no bohužial nedokázali sme ich využiť. Po zbytočnej chybe a následnom faule od Joža Puškára, mali Hráči  Fellasu priamy kop, ktorý aj premenili na 4:4. Zápas sme mohli kedykoľvek rozhodnúť, ale naša strelecká nemohúcnosť umožnila Fellasu ďalší rýchli brejk, z čoho rezultoval piaty rozhodujúci gól v našej sieti. Do konca zápasu ostávalo necelých päť minút, ale nedokázali sme sa už presadiť. Pol minúty pred koncom mohol po šiestom akumulovanom faule súpera z "desiny" vyrovnať Rado Daniš. Na našu smolu netrafil bránu a tak sme nečakane prehrali 5:4.

Zaznamenali sme jednu z najpotupnejších porážok vo svojej desať ročnej histórii. S mužstvom ktoré odohralo v MLMF PB 70 zápasov,  zaznamenalo ešte len svoje druhé víťazstvo.

21.06.2012 19:17
V sobotu 7. júla 2012 sa uskutoční 9. ročník Majstrovstiev okresu Bytča. Samozrejme mužstvo Rody...